1000 stomatologë flasin për Fluorid Natriumin

 

Fluorid natriumi është një produkt sintetik i mbetjeve të uzinave bërthamore,i prodhimit të aluminit dhe fosforike të industrisë së plehrave kimike të ndotura njëherësh me molibden,alumin dhe kadmium.. Ky lloj fluori ka një veti të shkëlqyeshme të bashkërendojë dhe të shtojë veprimtarinë e materialeve të tjera toksike.Shkatërron mëlcinë dhe veshkat,dobëson sistemin mbrojtës dhe shpie drejt kancerit,krijon simptomata që imitojnë inomialgjinë dhe vepron si kali Trojës për transportin e aluminit në tru duke kapërcyer barrierën ematocefalike të trurit.Barriera ematocefalike është barrierë qelizore që pengon hyrjen e lëndëve rrezikuese në tru.Nga kjo veprimtari akuzohet fluori që shkakton sëmundjen e ALZHEIMER dhe ul treguesin e intelektit.Një organ tjetër i njohur viktimë i fluorit,i cili gjendet në qendër të trurit është epifiza, një gjendër konike që kalcifikohet nga fluori  duke penguar prodhimin e melatoninës.Melatonina është e domosdoshme për gjumë të thellë dhe të kënaqshëm ,ku mungesa e saj sjell probleme në gjendrën tiroide e si pasojë në gjithë sistemin endokrin.Shumë alternativa të fluorid natriumit gjenden në pesticidet,plehrat kimike,në ujërat e standartizuar dhe ushqimet fëminore.Nuk është e rastësishme që në të gjitha pastat dhëmbore përshkruhet rreziku i helmimit që sjell gëlltitja e saj.Kujdes gjithashtu tek ushqimet e përpunuara si : caji castit,prodhime nga lëngu i rrushit dhe qumështi sojës për foshnjet.  http://nstarzone.com/FLUORIDE.html

sodium-fluoride

Advertisements
Ky zë u postua te Αταξινόμητα. Faqeruani permalidhjen.

5 Përgjigje te 1000 stomatologë flasin për Fluorid Natriumin

 1. dog food wet thotë:

  Howdy! I know this is somewhat off-topic but I needed to ask.
  Does operating a well-established website such as yours
  require a large amount of work? I’m brand new to writing a blog but
  I do write in my diary every day. I’d like to start a blog so I can easily share my experience
  and thoughts online. Please let me know if you have any kind of suggestions or
  tips for new aspiring bloggers. Thankyou!

 2. I go to see every day some web sites and blogs to read posts, however this weblog offers feature based writing.

 3. It’s going to be finish of mine day, however before ending I am reading this fantastic
  post to increase my knowledge.

 4. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you could
  do with a few pics to drive the message home a bit, but
  other than that, this is wonderful blog. A fantastic read.
  I will certainly be back.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s