VEPRIMI DEMTUES I ALUMINIT NE ORGANIZEM

Në bazë të rezultateve të analizave rutinore të gjakut statistikat tregojnë rritje të sasive të metaleve të rënda dhe aluminit – elementeve kimike që gjenden në përbërjen e spërkatjeve famëkeqe ajrore.chemtrail-plane
ANALIZAT SHQETESUESE                                                                                                      Shenja të tilla si: dhimbje koke, dhimbje iskiatike dhe të muskujve, hundëgjakrrjedhje, gjumësi dhe melankoli ishin mesazhet e para alarmuese për banorët e zonave, ku shpesh vërehet fenomeni i spërkatjeve ajrore. Këto shqetësime erdhën për t’i vërtetuar rezultatet e analizave të fundit të gjakut, të cilat tregonin një rritje neto të nivelit të aluminit në gjak, fakt që përforcon shqetësimin në lidhje me spërkatjet e shpeshta ajrore, përbërjet e të cilave përmbajnë alumin. Është vënë re, se alumini (Al ose A1) i takon kategorisë së atyre elementeve, të cilat kur tejkalojnë nivelin normal në gjak bëhen toksike, duke krijuar probleme të shumta në trupin e njeriut ose të kafshëve. Në përgjithësi, alumini pengon shkarkimin e ngarkesave elektrike në mes të qelizave nervore, duke zvogëluar aktivitetin e përgjithshëm të sistemit nervor, ndërkohë dhe gjithashtu ka një ndikim negativ në funksionimin e dy enzimave të rëndësishme në tru (Na+/K+-ATPase dhe hexokinase), të cilat janë thelbësore për çdo lloj jete (bakterie, bimë, kafshë) për çlirimin e energjisë që sinjalizon reagimet kimike në trup, kritike për vetë natyrën e jetës.chemtrails
Për më tepër, alumini mund të bllokojë qelizat nervore në rekrutimin e lëndëve kimike të nevojshme për to, të tilla si: dopamina, noradrenalina dhe hydroxytryptamina (http://www.rense.com/general11/chmmill.htm), ndërsa helmimi me alumin mund të çojë në letim dhe humbje të kujtesës, pështjellim mendor dhe çorientim. Gjithashtu pakëson veprimtarinë e zorrëve, ndërkohë helmimi nga alumini lidhet me gjendje të hershme, të tilla si: fryrje barku, dhimbje barku, tharrje lëkure, dhimbje kockash, osteoporozë të parakohshme, dhimbje koke të forta që lehtësohen vetëm me ushqim, urth, neveria për mish etj. (Http ://www.Med.nyu.edu/patientcare/biblioteka/article.html?ChunkIID-16.492)
Sëfundmi, sëmundja Alzheimer, hypoparathyroidismi, skleroza amiotrofike laterale, anemia, pamjaftueshmëria veshkore dhe heparike, porphyria, çrregullimet nervomuskulare, hemoliza, sëmundja e Parkinsonit, ulçerat, kavitetet pulpare tek dhëmbët etj, gjithashtu lidhen drejtpërdrejt ose tërthorazi me nivelet e larta të aluminit në gjak.
Kështu, rritja e shpejtë e këtyre sëmundjeve në vitet e fundit në botën Perëndimore tregon të jetë e lidhur me shtimin e marrjes së aluminit nga njerëzit. Në SHBA për shembull, që nga viti 2000 sëmundja Alzheimer u bë arsyeja 8 e vdekjes, duke prekur 18 persona në 100.000, kur në vitin 1979 prekte vetëm 2 njerëz në 1.000.000.
Për më tepër, pavarësisht nga fakti se përdorimi i madh i enëve gatuese alumine nuk është i implikuar drejtpërdrejt në kushtet laboratorike për helmimin aluminik, kjo ka të ngjarë të ndodhi kur përdoren ushqime acide të tilla, si domatia.                                           maxresdefaultLIDHJET ME CHEMTRAILS                                                                                                               Në pamje të parë duket që këto të dhëna nuk kanë lidhje me njëra-tjetrën, deri sa një kanadez aktivistë  interneti G. Brian Holmes, vendosi të merret me çështjen në veçanti (Http://www.holmestead.ca/index-ct.html), kur vuri re se avionët jocivilë linin sasi të mëdha gazi si avull mbi arat e tij. Pra, pasi spërkatjet i krijuan dyshime, vendosi të dërgojë një mostër dheu të arës për analiza në një laborator kimik të veçantë. Rezultatet ishin mbresëlënëse: fusha e tij dukej të ishte e “ngjyer” me alumin dhe barium në sasi pesëfish mbi normalen …
Në të vërtetë, shumë vëzhgues dëshmitar në pjesë të ndryshme të botës kanë vënë re, se avionët që lënë këto rreshta nuk janë civilë, por ushtarakë i një lloji të veçantë (KC135R). Përbërja kimike e këtyre spërkatjeve është prej kripërave të bariumit, oksidit të aluminit dhe fibrave kimike polimerike të veçanta.
Kripërat e bariumit dhe fibrat polimerike janë të përfshira, direkt ose indirekt, me hundëgjakrrjedhjet, astmën, alergjitë, artritet, çrregullimet e frymëmarrjes dhe të mushkërive. Për kohë afatshkurtër kripërat e bariumit janë toksike për veprimtarinë gastrointestinale dhe muskulore. Për më tepër, pasojat afatgjata të veprimit të kripërave të bariumit janë ende të panjohura.000-0630131832-ChemtrailMERKEL

Advertisements
Ky zë u postua te Αταξινόμητα. Faqeruani permalidhjen.

7 Përgjigje te VEPRIMI DEMTUES I ALUMINIT NE ORGANIZEM

 1. Hello there! I simply want to offer you a big thumbs up for the great information you’ve got right here
  on this post. I’ll be coming back to your
  web site for more soon.

 2. Everything is very open with a clear explanation of the challenges.
  It was really informative. Your site is very helpful.
  Thank you for sharing!

 3. Nice post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon every day.
  It will always be helpful to read through articles
  from other authors and practice a little something from
  their websites.

 4. lids 10 20 thotë:

  Spot on with this write-up, I really believe this amazing
  site needs a great deal more attention. I’ll
  probably be returning to see more, thanks for the information!

 5. Thanks in support of sharing such a good thinking, article
  is nice, thats why i have read it fully

 6. Greetings from Ohio! I’m bored at work so I decided to browse your site on my iphone during lunch break.

  I really like the info you provide here and can’t wait to
  take a look when I get home. I’m shocked at how fast your blog loaded on my mobile ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, amazing site!

 7. Great beat ! I wish to apprentice while you amend your website, how
  can i subscribe for a blog site? The account helped me a acceptable
  deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided
  bright clear concept

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s