Forca e ujit H2O

Një shprehi e zakonshme në ditët e sotme në Japoni është të pijnë ujë me stomakun bosh menjëherë pasi zgjohen,për çdo mëngjes.
Dhimbje koke,dhimbje trupi,sistemi kardiovaskular,artriti,shpejtësirrahjet e zemrës,epilepsia,yndyrë e tepërt,bronkit astmatik,tuberkulozi {pohim nga një ekspert}, meningiti,sëmundje të veshkave dhe të urinës,të vjella,gastrit,diarre,majasëll  (hemorroide),diabet,kapsllëk,të gjitha sëmundjet e syrit,barku,kanceri, çrregullimet menstruale,sëmundjet e hundës,veshët dhe fyti,të gjitha këto pësime rregullohen me ndihmën e ujit H2O.Por duhet të kini parasysh që uji i rrjetit furnizues nuk është dhe aq i pastër,prandaj mirë do ishte që çdo shtëpi të jetë e pajisur me filtër uji prej karboni aktiv.
METODA E TRAJTIMIT
1. Kur zgjoheni në mëngjes para larjes së dhëmbëve, pini 4 gota x 160ml ujë.
2. Furçoni dhe pastroni gojën,por nuk hani ose pini asgjë për 45 minuta.
3. Pas 45 minutash mund të hani e të pini normalisht.
4. Pas 15 minutash nga vakti i mëngjesit,drekës dhe darkës nuk do të hani ose pini asgjë për 2 orë.
5. Ata që janë të vjetër ose të sëmurë dhe nuk janë në gjendje për të pirë 4 gota ujë në fillim mund të fillojë duke marrë pak ujë dhe ta rrisin gradualisht atë në 4 gota në ditë.
6. Metoda e mësipërme e trajtimit do të kurojë sëmundjet e të prekurve,ndërsa të tjerët mund të gëzojnë një jetë të shëndetshme.
Lista e mëposhtme jep numrin e ditëve të trajtimit të kërkuar për shërim,kontrollim dhe reduktim të sëmundjeve kryesore :
1. Tensioni i lartë i gjakut-(30 ditë)Figurë
2. Ulçerë stomaku-(10 ditë)
3. Diabeti-(30 ditë)
4. Kapsllëk-(10 ditë)
5. Kancer-(180 ditë)
6. TB Tuberkulozi-(90 ditë) { vërtetuar nga një këshilltar}
7. Pacientët me artrit duhet të ndjekin trajtimin e mësipërm vetëm për 3 ditë në javën e 1, dhe nga java e 2 e tutje – përditë.
Kjo metodë trajtimi nuk ka efekte anësore,ndëkohë në fazat e para të trajtimit mund të urinojmë shpeshherë.
Pijmë ujë dhe qëndrojmë të shëndetshëm dhe aktivë.
Kjo ka një .. logjikë.Kinezët dhe Japonezët pijnë çaj të nxehtë me ushqimet e tyre,jo ujë të ftohtë.
Për ata që duan të pinë ujë të ftohtë,ky artikull është i aplikueshëm dhe për ju.
Pasi kjo “baltë” të reagojë me acidin,ajo do të prishet dhe do të absorbohet nga zorrët më shpejt sesa ushqimet e ngurta.
Një shënim serioz në lidhje me infarktet:
-Gratë duhet të dinë se nuk është simptomë e çdo infarkti mpirja e dorës së majtë.
-Kini vëmëndjen për dhimbje të forta në linjën e nofullës.
-Mund të mos ketë fillimisht dhimbje gjoksi para një infarkti.
-Të përziera dhe djersitje e theksuar janë simptoma të zakonshme.
-60 % e njerëzve,të cilët kanë pësuar një infarkt në gjumë,nuk u zgjuan.
-Dhimbje në nofullë mund të ju zgjojë nga një gjumë i thellë.

Advertisements
Ky zë u postua te Αταξινόμητα. Faqeruani permalidhjen.

18 Përgjigje te Forca e ujit H2O

 1. hemoroide photo thotë:

  I’ve been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting
  article like yours. It’s pretty worth enough for me.
  In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content as you
  did, the web will be much more useful than ever before.

 2. Good post. I learn something totally new and challenging on websites I stumbleupon every day.

  It’s always helpful to read through articles from other authors and practice a little something from their websites.

 3. Good site you’ve got here.. It’s hard to find high quality writing like yours these days.
  I really appreciate individuals like you! Take care!!

 4. What’s up colleagues, its impressive article concerning teachingand fully defined, keep it up all the time.

 5. Very soon this website will be famous among all blogging viewers, due to it’s pleasant posts

 6. Spot on with this write-up, I really believe that this amazing site needs much more attention. I’ll probably be back again to
  see more, thanks for the information!

 7. Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted
  to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts.
  After all I will be subscribing to your rss feed and I hope you write
  again very soon!

 8. Definitely believe that that you stated. Your favorite reason seemed to
  be at the internet the simplest thing to take into account of.
  I say to you, I definitely get irked whilst other folks think about issues that they plainly do not understand about.
  You controlled to hit the nail upon the top and defined out the entire thing without having side-effects , other people can take
  a signal. Will likely be back to get more. Thanks

 9. Keep on writing, great job!

 10. I loved as much as you’ll receive carried out right here.

  The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
  nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be delivering the following.
  unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same
  nearly very often inside case you shield this increase.

 11. Thanks for a marvelous posting! I really enjoyed
  reading it, you happen to be a great author.
  I will be sure to bookmark your blog and will often come back in the future.
  I want to encourage yourself to continue your great work,
  have a nice weekend!

 12. Great post. I was checking continuously this blog and I’m impressed!
  Very useful information specifically the last part 🙂 I care for such information much.
  I was looking for this certain info for a long time.
  Thank you and best of luck.

 13. I am regular reader, how are you everybody? This article posted at
  this web page is actually nice.

 14. It’s an remarkable paragraph in favor of all the online users;
  they will obtain advantage from it I am sure.

 15. Yael Chica thotë:

  It is perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy. I’ve read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or tips. Perhaps you could write next articles referring to this article. I wish to read even more things about it!|

 16. jordan thotë:

  I am sure this paragraph has touched all the internet users, its really really
  pleasant piece of writing on building up new webpage.

 17. Lala Ptacek thotë:

  magnificent post, very informative. I wonder why the opposite experts of this sector do not realize this. You must proceed your writing. I’m sure, you have a huge readers’ base already!

 18. HOLISTIC HEALTH thotë:

  Aw, this was an exceptionally nice post. Taking a few minutes and actual effort to create a good article… but what can I say… I put things off a lot and never manage to get nearly anything done.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s